سایت آپلود عکس و آپلود سنتر فایل ایران بلاگ>

مصرف آجیل خام و سلامتی دستگاه گوارش

 بزرگترین سایت فرهنگی و تفریحی ایرانیان |Funshad.com

به هموطنان توصیه می شود که برای آسیب وارد نشدن به دستگاه گوارش و حفظ سلامتی شان، آجیل خام تهیه و مصرف کنند…


وی اظهار داشت: افراد برای پرهیز از چاقی و ایجاد تعادل بین انرژی دریافتی و جذب آن در بدن، ناگزیر به کاهش مواد دریافتی و یا افزایش فعالیت بدنی خود هستند، از این رو باید یک برنامه ورزشی منظم برای سوخت و ساز انرژی در روز برای خود لحاظ کنند.

پارسایی خطاب به شهروندان گفت: ضروری نیست در ایام نوروز وزن کم کنید، فقط تغذیه خود را به تعادل برسانید تا دچار اضافه وزن نشوید.
این متخصص تغذیه برای جلوگیری از ابتلا به بیماری، از مسافران خواست از تهیه غذا از رستوران های بین راهی خودداری کنند.وی گفت: خانواده ها در سفر، مواد غذایی خشک با خود همراه داشته باشند و خود نسبت به تهیه غذا اقدام کرده و از رفتن به رستوران‌های بین راهی خودداری کنند.

پارسایی افزود: یکی دیگر از مسائلی که در نوروز مطرح می شود افزایش مصرف ظروف یک بار مصرف است که افراد در مسافرت استفاده می کنند یا در رستوران ها استفاده می شود.

پارسایی با بیان اینکه انواع مختلفی از ظروف یک بار مصرف در بازار موجود است، اظهار داشت : یک نوع از این ظروف نوع پلیمری است، پلیمر خود از مونومرهایی تشکیل شده که این مونومرها سمی وسرطان زا بوده و وقتی غذای گرم داخل این ظروف پلیمری قرار می گیرد گرما و حرارت غذا، آزادی مونومرها را تسهیل می کند که در این صورت خاصیت سرطان زایی آن بروز می یابد.

پارسایی گفت: نوع دیگری از این ظروف، ظروف فومی هستند که این نوع نیز دارای گاز هگزان بوده و سبب سردردهای شدید در انسان می شود و یا سردرد افراد را تشدید می کند.
وی به شهروندان توصیه کرد، تاحد ممکن در این ظروف غذاهای سرد سرو کنند.