سایت آپلود عکس و آپلود سنتر فایل ایران بلاگ>

مصاحبه با سامان گوران بازیگر نقش عادل فردوسی‌ پور در برنامه “خنده بازار”

 بزرگترین سایت فرهنگی و تفریحی ایرانیان |Funshad.com

سامان گوران بازیگر نقش عادل فردوسی‌ پور در مجموعه نوروزی «خنده‌ بازار» گفت: من یک ویژگی برجسته دارم و آن این است که متقلب خوبی هستم.

از میان تمام تقلیدهایی که بر رفتار و گفتار عادل فردوسی‌ پور مجری محبوب تلویزیون دیده‌ ایم ، حضور سامان گوران در برنامه نوروزی «خنده بازار» که از شبکه سوم پخش شد ، بهترین بود و تحسین عده بسیاری را برانگیخت ، با گوران گپ کوتاهی زدیم که در ادامه می‌ خوانید.

آقای گوران چطور و با چه تمریناتی توانستید نقش عادل فردوسی‌ پور را به زعم برخی بهتر از خود او بازی کنید ؟!

کار من تئاتر و از آخرین کارهایم نیز «بوی انار می‌ دهد کارها» سید جواد هاشمی و «یرما» به کارگردانی رضا گوران است ، از کودکی زیر نظر سید جواد هاشمی کار تئاتر انجام می‌ دهم ، به گفته رضا شفیعی‌ جم بهترین تیپ ساز هستم و همیشه به من می‌ گوید: هر اتفاقی که تو دوست داشته باشی برایت خواهد افتاد.

فقط با مشخص شدن شخصیت با قدرت تقلیدی که دارم در اثر تکرار کردن می‌ توانم نقش هر کدام از افراد را بازی کنم ، با گوش دادن زیاد حتی شاید بتوانم صدای شما را هم تقلید کنم.

زمان اجرای این نقش نگران واکنش فردوسی‌ پور نبودید ؟!

زمانی من ورزشکار بودم و در تیم فوتبال هنرمندان بازی می‌ کردم ، عادل دوست من است و فینال بازی تیم هنرمندان در ماه رمضان که فردوسی‌ پور در آن بازی می‌ کرد را گزارش کردم ، برای بچه‌ های تئاتر تقلید کار چندان سختی نیست و ما خانوادگی در این زمینه مشکلی نداریم و پسرعمویم رضا گوران نیز از جشنواره تئاتر فجر سیمرغ دارد.

البته شما از نظر فیزیکی و چهره‌ تان هم شباهت زیادی به فردوسی‌ پور دارید.

این به قوت بخش گریم در کار ما بر می‌ گردد و مجری گریم خنده بازار سه روز برای شبیه کردن من به فردوسی‌ پور وقت گذاشت ، پیش از این سه سال پیش داریوش کاردان تیپی از عادل فردوسی‌ پور معرفی کرده بود که تنها شباهت ظاهری به او داشت اما گریم ما بسیار خوب بود و من در نقش مهران مدیری نیز خوب گریم شده بودم ، فردوسی‌ پور مهربانی زیادی دارد و در مقابل این امور موضع نمی‌ گیرد ، ما چندین بار با هم تلفنی نیز صحبت کردیم.

یک خاطره جالب هم اینکه آرش برهانی بعد از بازی استقلال پرسپولیس که باید به برنامه ۹۰ می‌ رفت به من زنگ زد و گفت سامان من عادل را که ببینم خنده‌ ام می‌ گیرد نمی‌ توانم با او صحبت کنم.

من برخورد زیادی با فوتبالیست‌ ها دارم و اطلاعاتم در این زمینه زیاد است و البته من یک ویژگی دارم و آن اینکه متقلب خوبی هستم.

برای در آوردن تیپ عادل فردوسی‌ پور چقدر تمرین کردید ؟!

دو ماه پیش از ضبط تمرین می‌ کردم ، برای خود او پیغام تلفنی می‌ گذاشتم ، با دوستانش صحبت می‌ کردم و حتی از کسی که شنای او را در استخر دیده بود نوع شنا کردنش را جویا شده بودم.

زمینه اصلی فعالیت شما چیست ؟!

تقلید صدا کار اصلی من است و جز من دو نفر دیگر در ایران این کار را انجام می‌ دهند ، یکی یوسف کرمی و دیگر حسن ریوندی ، فیلم سینمایی «سه درجه تب» را نیز این روزها در اکران دارم.

برای آینده چه تصمیمی دارید ؟!

قرار است در جشن اختتامیه «قهوه تلخ» تیپ بازیگرانش را اجرا کنم.

چیزی هست که بخواهید برای کلام آخر بگویید ؟!

از مهران مدیری عذرخواهی می‌ کنم گرچه سیامک انصاری به من گفت او کار را دیده و خوشش آمده است و من از روی شدت علاقه به او این تقلید را انجام دادم.

عوامل «خنده بازار» زحمت زیادی کشیدند و شهاب عباسی کارگردان کار نیز کمک زیادی به من کرد ، از شما هم تشکر می‌ کنم.