سایت آپلود عکس و آپلود سنتر فایل ایران بلاگ>

تلفن ‌های مورد نیاز در طول سفرهای نوروزی

مصرف ماهی از بروز مشکلات چشمی جلوگیری می کند

محققان علوم پزشکی در امریکا اعلام کردند مصرف ماهی که حاوی روغن اومگا۳ است خطر ابتلا به تخریب لکه زرد چشم را تشدید می کند. دکتر ویلیام جی کریستن و همکارانش در بیمارستان زنان بریگهام و دانشکده پزشکی دانشگاه هاروارد در بوستون با بررسی سی و هشت هزار و بیست و دو زن که گروهی از آنان دچار تخریب لکه زرد چشم شده بودند به نتایج جالبی دست یافتند.aمسافران و گردشگران ملزومات مختلفی باید در طول سفر به همراه داشته باشند که یکی از آنها دفترچه شماره تلفن های ضروری است.


به گزارش ایرنا، شماره تلفن‌های فوریت‌های پلیسی، امداد خودرو، اورژانس، هواشناسی،‌ اطلاعات راه ها، شماره تلفنهای رجا، رجا، هواپیمایی، داروخانه‌ها و اورژانس اجتماعی ازجمله این شماره‌ها هستند.

شماره تلفن سامانه گردشگری ازجمله شماره‌هایی است که می‌تواند در طول سفر بسیاری از اطلاعات مورد نیاز همچون اطلاعات هتل‌ها، جاده‌ها، آژانس‌های مسافرتی، اماکن تاریخی و گردشگری شهرها و وضعیت راه‌ها را بصورت شبانه روزی در اختیار مسافران قرار دهد. این سامانه با شماره تلفن ۰۹۶۶۹ ، همچنین در صورت بروز هرگونه مشکل، وظیفه رسیدگی به شکایات و رفع مشکلات مسافران را نیز برعهده دارد.

شماره تلفن بعدی که می‌تواند در طول مسیر سفر در داخل شهرها و به خصوص جاده ها، مشکل گشای مسافران باشد، شماره ۰۹۶۹۷ امداد خودرو است که بصورت شبانه روزی به مسافران خدمات ارایه می‌دهد.

شماره ۱۳۴ هواشناسی، شماره ۱۴۷ ندای امداد جمعیت هلال‌احمر، شماره ۱۴۱ راه و ترابری و وضع راه‌ها، شماره ۱۹۹ هواپیمایی و شماره ۱۳۹ رجا نیز از دیگر شماره‌های مورد نیاز مسافران است.

همچنین شماره تلفن‌های سامانه ناجا ۱۹۷، اطلاعات داروخانه‌ها ۱۹۱، اورژانس اجتماعی ۱۲۳، اوقات شرعی ۱۹۲، حفاظت نیروی انتظامی ۱۱۶و تعزیرات ۱۲۴ ممکن است در موارد مختلف چاره ساز مسافران و گردشگران باشد.

تلفن بین الملل ۱۹۵، بین شهری ۱۲۶، مرکز ارتباطات مردمی شهرداری ۱۳۷ ، صدای مشاور بهزیستی ۱۴۸ ، ندای بهداشت ۱۴۹ ‘، شرکت پست ۱۹۳ و شماره تلفن‌های ۱۳۸ و ۱۱۳ به ترتیب متعلق به وزارت کشور و وزارت اطلاعات نیز می‌تواند از دیگر شماره‌های مورد نیاز مسافران و گردشگران باشد.

شماره تلفن‌های معروف ۱۱۰ فوریت‌های پلیسی، ۱۱۵ اورژانس و ۱۲۵ آتش‌نشانی نیز در صورت بروز حوادثی ناگوار می‌تواند، برای رفع مشکل مورد استفاده قرار گیرد.

توصیه می‌شود مسافران و گردشگران پیش از شروع سفر خود این شماره‌ها را در دفترچه تلفن خود، یادداشت کنند تا در مواقع مورد نیاز از آنها استفاده کنند.