سایت آپلود عکس و آپلود سنتر فایل ایران بلاگ>

گوش گرفتگی و درمان آن

 بزرگترین سایت فرهنگی و تفریحی ایرانیان |Funshad.com

گوش گرفتگی بر اثر تغییرات فشار هوا در طول سفر و در جاده و در ماشین هایی که در حال حرکت هستند، پدیده ای بسیار آشناست که درد و رنج فراوانی را به فرد تحمیل می کند.


گروه جامعه دی نا

گوش گرفتگی بر اثر تغییرات فشار هوا در طول سفر و در جاده، در ماشین هایی که در حال حرکت هستند، پدیده ای بسیار آشناست که درد و رنج فراوانی را به فرد تحمیل می کند. اشخاص در این حالت نه تنها به سختی صدای اطرافیان و پیرامون خود را می شنوند، بلکه دچار ناراحتی های اعصاب نیز می شوند.

از آن جایی که عوامل زیادی مانند سرما خوردگی، حساسیت، گرفتگی سینوس، ورود آب به حفره های گوش، تغییرات فشار هوا بر گرفتگی گوش تأثیردارند، زمان تدوام این احساس متغیر است، گاهی گرفتن گوش خود به خود از بین می رود، گاهی طول می کشد و غیر قابل تحمل است.

باز و بسته کردن دهان مانند حالت انجام عمل بلع، یکی از راه های برطرف کردن این مشکل است. زیرا با انجام این کار، هوا از داخل سینوس ها خالی شده و در آن مجاری گردش هوا را باز می کند.

تکرار عمل خمیازه کشیدن یکی دیگر از راه های درمان این درد است، این کار تقریباً مشابه عمل بلعیدن است، با این تفاوت که دهان بیشتر باز شده، در این حالت هوا از داخل سینوس های فرد آزاد شده و از گوش خارج می شود.

راه دیگری که در هنگام گرفتگی گوش در حل این معضل مؤثر است، چنانچه فرد این امکان را داشته باشد، گرفتن یک دوش حمام بخار است و چنانچه مقدور نباشد، می توان ظرفی از آب را جوش آورد و با نزدیک کردن سر خود روی ظرف و کشیدن پتو روی سر خود و ظرف بخار، بخار را کاملاً استنشاق کرده، در این حالت تمامی مجاری تنفسی باز می شون