سایت آپلود عکس و آپلود سنتر فایل ایران بلاگ>

عید، کی کجا میره؟

 بزرگترین سایت فرهنگی و تفریحی ایرانیان |Funshad.com

به سراغ چهره‌های مختلف رفتیم و چند سوال نوروزی از آنها پرسیدیم
۱ – نوروز به کجا می‌روید؟
۲ – معمولا در نوروز چقدر هزینه می‌کنید؟
۳ – بهترین اتفاق سال ۸۹ برای شما چه بود؟
۴ – مهمترین اتفاق یا خبر سال آینده از نظر شما چیست؟

سیروس گرجستانی:

۱٫ جایی نمی‌روم و در تهران سر کار هستم.

۲٫ چون به سفر نمی‌روم پس هزینه سنگینی هم نخواهم داشت.

۳٫ در سال ۸۹ ماشینم را فروختم که آن را خیلی دوست داشتم.
مهرانه مهین‌تهرانی:


۱٫به سفر نمی‌روم چون مخارج بسیار بالاست. برای مثال من چند وقت پیش مسیر کوتاهی را با آژانس رفتم و به خاطر آن مسافت کوتاه از من ۵ هزار تومان گرفتند.

۲٫ طی این سال‌ها خرج و تورم بسیار زیاد شده است و فکر می‌کنم برای یک سفر دستکم ۱۰ تا ۱۵ درصد هزینه بیشتر از سال‌های گذشته خواهد بود. که امیدوارم دولتمردان چاره‌ای برای رفع این هزینه‌های کمرشکن بیندیشند.

۳٫ اتفاق خاصی در سال ۸۹ برایم رخ نداد.
رزیتا غفاری:


۱٫احتمالا تا پنجم عید در تهران خواهم بود و پس از آن به کانادا سفر خواهم کرد.

۲٫قطعا هزینه کمی نخواهد داشت؛ اما فکر می‌کنم در سال‌های اخیر کمتر کسی بتواند به سفرهای طولانی برود، چون خرج سفر واقعا زیاد است و مردم قدرت مالی برای سفر ندارند.

۳٫ مهمترین اتفاق برای من شروع بازیگری‌ام در ایران پس از ۵‌سال بود.
محمدعلی کشاورز:


۱٫در تهران خواهم ماند چون خرج سفر زیاد است.

۲٫ چون به سفر نمی‌روم هزینه‌ای هم نخواهم کرد.

۳٫ امسال سال خوبی برایم نبود، چون بیشتر آن را در بستر بیماری گذراندم و اتفاق خاصی هم برایم نیفتاد .
سروش صحت:


۱٫هنوز مشخص نیست.

۲٫ اگر بخواهیم به سفر برویم آنقدر پول می‌بریم که بهمان بد نگذرد!

۳- فکر می‌کنم در حوزه سینما مهمترین اتفاق اکران فیلم درباره الی بود. در مورد خودم هم شخصی است و نمی‌توانم بگویم.
علیرضا خمسه:


۱٫عید را در تهران خواهم ماند، چون مشغول بازی در سریال دارا و ندار به کارگردانی مسعود ده‌نمکی هستم.

۲٫ اگر فرصتی شود دوست دارم به شمال بروم که قطعا این سفر هم هزینه‌های زیادی خواهد داشت، ولی هنوز برآوردی برای آن ندارم. فکر می‌کنم ۲۵ درصد بیشتر از سال قبل خواهد بود.

۳٫ دریافت سیمرغ از جشنواره فیلم فجر. این سیمرغ مهمترین اتفاق در طول زندگی‌ام است.
مهران رجبی:


۱٫اگر فرصت کنم به ترکمن‌صحرا می‌روم.

۲٫ هزینه چندانی نداریم و بیشتر استفاده از طبیعت آنجا برایمان مهم است.

۳٫ برنده شدنم مهمترین اتفاق سال ۸۹ برایم بود. چتری خریده‌ام که قصد دارم با آن پس از سال‌ها پرواز کنم.
بهزاد فراهانی:


۱٫احتمالا به فراهان سفر خواهم کرد.

۲٫من هرجای ایران که بروم خرجی ندارم، چون دوستان زیادی در سراسر ایران دارم.

رضا رویگری:

۱٫فکر نمی‌کنم فرصت سفر رفتن داشته باشم، چون مشغول بازی در سریال دارا و ندار هستم ولی اگر فرصتی باشد، احتمالا به شمال خواهم رفت.

۲٫ قطعا هزینه زیادی خواهم داشت. چون شنیده‌ام ویلا در ایام عید در شمال شبی ۳۵۰ تا ۴۰۰ هزار تومان است و برای سالی یک بار هم من نمی‌توانم ویلا بخرم و بگذارم آنجا بماند.

به هر حال امیدوارم دولت برای این معضل فکری بکند.

۳٫ بازی در سریال دارا و ندار . چون پس از سال‌ها، تجربه متفاوتی را در این کار کسب کرده‌ام و نقشم در این سریال ۸۰ درصد با دیگر نقش‌هایم تفاوت دارد.
داوود رشیدی:


۱٫سالهاست که به طور سنتی و با اعضای خانواده و فامیل درجه یک به کلاردشت می‌رویم؛ در آنجا یک کلبه کوچک داریم و معمولا سال را هم همان جا تحویل می‌کنیم.

۲٫به هر حال سعی می‌کنیم به اندازه جیبمان خرج کنیم و من تنها خرج نمی‌کنم و بقیه هم در مخارج سفر سهیم می‌شوند. در هر حال مساله مالی چندان مهم نیست. مهم این است که خوش بگذرد.

۳٫پایان تصویربرداری خسته‌دلان و ضبط ۲ تله‌تئاتر که هم کارگردان و هم تهیه‌کننده و هم مترجم آنها بودم.
سعید پیردوست:


۱٫اگر خدا بخواهد به شمال خواهم رفت.

۲٫ تا به آنجا نرسیم، نمی‌دانم چقدر باید خرج کنیم ولی همه چیز وحشتناک گران شده است از خواربار گرفته تا میوه و آجیل.

۳٫ انتخابات سال ۸۹مهمترین اتفاق امسال بود.
بهنوش بختیاری:


۱٫ جایی نمی‌روم و فکر می‌کنم تا آخرین روز سر کار دارا و ندار باشم.

۲٫ فکر می‌کنم سفر رفتن به هر حال مخارج خاص خودش را دارد که چندان هم ارزان نخواهد بود.

۳٫ فیلم‌هایی که در آن بازی داشته‌ام، فروش خوبی داشته‌اند که این مساله اتفاق مهمی برایم بوده است.
مریم امیرجلالی:


۱٫ تهران هستم و جایی نمی‌روم. چون تهران در ایام عید تازه مال تهرانی‌ها می‌شود و همه افرادی که از شهرستان‌ها به تهران کوچ کرده‌اند، به دیار خود برمی‌گردند و تهران در ایام عید واقعا زیباست.

۲٫ قطعا بیشتر از سال گذشته هزینه خواهیم کرد چون هیچ چیزی ارزان نشده است.

۳٫ مرگ برادرم بسیار اتفاق بدی برایم بود. به او وابستگی خاصی داشتم.
پروانه معصومی:


۱٫ چون سال‌هاست در شمال زندگی می‌کنم، همین‌جا می‌مانم و جایی نمی‌روم چون شمال در ایام عید طبیعت فوق‌العاده‌ای دارد.

۲٫ دقیقا نمی‌توانم به این سوالتان پاسخ بدهم. چون هر سفری به هر حال مخارج خاص خودش را خواهد داشت.

۳٫ اتفاق خاصی برایم نیفتاد که خوشحال یا ناراحتم کند.
جمشید مشایخی:


-۱ به شمال خواهم رفت.

۲٫ سعی می‌کنم زیاد هزینه نکنم. چون هم خودم و هم همسرم مخالف سرسخت هزینه‌های بی‌خود هستیم و درست نیست که بخواهیم اسراف کنیم و از آنجایی که محل اقامتی در شمال داریم، هزینه‌هایمان کمتر خواهد بود.

۳٫ خوشبختانه جراحی همسرم موفقیت‌آمیز بود و ایشان سلامتشان را به دست آوردند.
شاهین فرهت:


۱ - به سوئد می‌روم.

۲ - (خواستند پاسخشان چاپ نشود.)

۳ – بهترین اتفاق سال ۸۹برای من، انتشار سمفونی تهران به صورت CD بود که آرزو داشتم این اتفاق بیفتد. خوشبختانه این سمفونی هم خیلی خوب اجرا شد و هم روی جلدش خیلی خوب بود.

۴- هیچ‌چیز قابل پیش‌بینی نیست و نه من، که هیچکس نمی‌تواند چیزی را به طور دقیق پیشبینی کند.

اما می‌توانم و می‌خواهم آرزویم را بگویم. آرزو دارم در سال نو هم جوانان ایرانی و هم آهنگسازان ایرانی بیشتر حمایت شوند و در نتیجه این حمایت، آثار ماندنی خلق شود که این به نفع فرهنگ و پرستیژ، قرب و ارج ایران در جهان است.
داریوش پیرنیاکان:


۱ – سال ۸۹ هم، مثل هر سال برای دیدن مادرم به تبریز می‌روم.

۲ – چون سفر تفریحی نیست، هزینه خاص و مشخصی هم ندارد.

۳ – بهترین اتفاق سال ۸۹برای من، گرفتن سند مالکیت خانه موسیقی بود. چند سال تلاش و پیگیری کردیم تا اینجایی که الان در آن هستیم به اسم خانه موسیقی ثبت شود که خوشبختانه با همکاری و حمایت‌هایی که از سوی شهرداری منطقه ۶ ، معاونت هنری ارشاد و همچنین مسوولان قبلی مانند آقای مرادخانی، آقای کاظمی و آقای مسجدجامعی صورت گرفت، سرانجام این خانه به اسم خانه موسیقی ثبت شد.
آیدین آغداشلو:


۱ – چون خانواده‌ام در کانادا هستند و پسر و دخترم آنجا تحصیل می‌کنند از این فرصت استفاده می‌کنم و به دیدارشان می‌روم تا دلتنگیام مقداری برطرف شود. البته سال گذشته تهران ماندم و جایی نرفتم، چون می‌خواستم تنهایی را تجربه کنم و لذت ببرم که لذت بسیار زیادی هم بردم.

۲ – چون سفر تفریحی نیست هزینه مشخصی هم ندارد. اما به هر حال چون زیاد کار کردم و خوب پول گرفتم در نتیجه هزینه سفر برایم خیلی مهم نیست. هزینه سفر من فقط یک بلیت هواپیماست، چون می‌روم پیش فرزندانم و درواقع سربار آنها می‌شوم، اما حتما با خودم پول می‌برم تا به آنها بیشتر خوش بگذرد. من خودم آدم کم‌خرجی هستم، نه لباسی می‌خرم و نه غذایی درست می‌کنم، جایی هم نمیروم در نتیجه خرجی هم ندارم.

۳ – بهترین اتفاق سال ۸۹برای من فرصتی بود که خودخواسته و به یمن حذف خودم از جامعه هنری، نصیبم شد. عمده‌ترین حاصلی که این فرصت خودخواسته برایم داشت، این بود که سال ۸۹به اندازه تمام ۵ سال گذشته نقاشی کشیدم. من سال ۸۹تقریبا تمام تدریس‌هایم را تعطیل کردم و در خانه ماندم و نقاشی کشیدم. نه مصاحبه کردم، نه مقاله نوشتم، نه با کسی یا جایی معاشرتی داشتم و نه حتی کتاب‌هایی را که قرار بود از من منتشر شود، دنبال کردم. همه اینها فرصتی را در اختیارم گذاشت که زیاد نقاشی بکشم. حدود ۳۰ نقاشی کشیدم و روزانه حدود ۱۲ تا ۱۶ساعت کار کردم. بنابراین از این اتفاق بسیار خرسندم و لذت بردم.

۴ – نمی‌توانم چیزی را که در آینده اتفاق خواهد افتاد، پیش‌بینی کنم، چون همین اتفاق‌هایی که الان دارد میافتد یا کمی پیشتر افتاد را درست نمی‌فهمم.

من خودم را آرام آرام از عرصه فرهنگ معاصر حذف کردم، بنابراین خیلی رخدادهای روز را تعقیب نمی‌کنم و به همین علت آینده که بخشی از آن مبتنی بر رخدادهای روز است برای من مجهول‌تر می‌شود.

در واقع کسی که از اتفاقات و حوادث دور و اطراف و روزگار خودش سردرنمی‌آورد و رابطه‌ها را نمی‌فهمد (حال یا به علت انزوا و حذف خودش یا به علت عجیب و پیچیده بودن جریان حوادث) نمی‌تواند چیزی را به‌طور عمیق و درست تحلیل کند و نباید هم اجازه چنین کاری را به خودش بدهد.

معروف است که می‌گویند کسی که منجم بود و باد و توفان را پیشبینی می‌کرد (ظاهرا انوری شاعر بوده) یک روز که در حال گذر از کوچه‌ای بود و در همان حال چشم به آسمان هم دوخته بود، چاه جلوی پایش را ندید و افتاد توی آن چاه و سرنگون شد؛ بنابراین پیش‌بینی ما هم از همین نوع خواهد بود.
یوسفعلی میرشکاک:


۴ – سال آینده سال جوزاست و اصولا سال جوزا در نسبتی که با گشت سال میلادی و سال شمسی و دور اسکندری پیدا می‌کند، خودبه‌خود به سمت جنگ و خونریزی پیش می‌رود (در بیشتر نقاط جهان).

طلایه‌داران ظهور حضرت بقیه‌الله‌الاعظم و بسیاری از انبیای بنی‌اسرائیل و بسیاری از اوصیا و اولیا و شهدای دوران تاریخ به میان مردم بازخواهند گشت، یعنی مردگان رستخیز خواهند یافت و جلوی این رستخیز را هیچکس نمی‌تواند بگیرد.

در مورد اوضاع و احوال جهان همین‌قدر بگویم که اگر آمریکا این آزار را پیدا کرده که برای همیشه نابود شود، بهتر است به ایران حمله کند. اسرائیل نیز اگر تصمیم گرفته تاریخ یهود برای ابد تمام شود و دیگر هیچ فکری نشود برای این قوم کرد با انبیای خودش در بیفتد، چون آنها دارند خلاف تورات و اهریمنی رفتار می‌کنند. البته کارهایی که الان این قوم می‌کنند از کشتن انبیای خودشان پس از حضرت موسی در آن روزگار، خیلی بدتر است. نمونه‌اش همین شبکه فارسی وان است. کسی که مالک این شبکه است فکر می‌کند یهودی است، ولی او در حقیقت شیطان پرست است. گمراه کردن یک انسان به هر آیینی که باشد یک کار اهریمنی است.

پیش‌بینی من منحصرا برای ایران هم، گرانی و کشاکش است. وعده‌هایی به مردم داده شده که متاسفانه هیچ‌وقت برآورده نشده است. در عوض خیلی‌ها فربه‌شده و آنقدر زراندوزی کرده که روی قارون را سفید کرده‌ا‌ند.

کسانی که عبیدالدنیا هستند در هر موقعیتی بار خودشان را می‌بندند، همچون قارون که علیرغم گرفتاری بنی‌اسرائیل توی بیابان و در آن ۴۰سال سرگردانی، کار خودش را کرد و زر اندوخت. به تعبیر خواجه جهان: خدا را صرف عشرت کن چو گل گر حربه‌ای داری که قارون را غلط‌ها داد سودای زراندوزی. در این مملکت هم خیلی‌ها زراندوزی کردند حتی زمان جنگ. خیلی‌ها نان جنگ و دفاع مقدس را می‌خورند.
ضیا موحد:


۴ – فکر می‌کنم مهمترین خبر در جهان، مهار تورم است و اینکه تا چه اندازه آمریکا (دولت اوباما) موفق می‌شود این تورم را مهار کند، البته الان دنیا پر از خبرهای عجیب و غریب شده است اما فکر نمی‌کنم حداقل در افغانستان و عراق سال آینده و به این زودی اتفاق جدیدی بیفتد، بنابراین از چیزهایی که دم دست‌تر هستند و می‌توانیم درباره آن حدس بزنیم شاید همین تورم و مهار آن باشد، ولی به هر حال جهان در آینده آبستن حوادث زیادی است. در ایران اما هیچ چیز قابل پیش‌بینی نیست و نمی‌توانم حدس خاصی بزنم.

‌مسعود ده‌نمکی:

۳ – از نظر سیاسی، انتخابات و از نظر نظامی ساخت ماهواره و ناوشکن جماران. از نظر اقتصادی هدفمند کردن یارانه‌ها. فکر کنم فروش اخراجیها ۲ بی‌سابقه بوده است (با خنده).

۴ – والله من پیشگو نیستم. واقعا قابل پیش‌بینی نیست.


جواد شمقدری:


۴ – پاسخ دادن به این سوال دشوار است. اگر قبل از این زمان بود، می‌توانستم بگویم. ولی الان که نمی‌توانم بگویم … شاید بتوانم این خبر خوش را درباره افزایش مخاطبان سینمای ایران بدهم. چون ۱۸سال است مخاطب سینمای ایران کم شده و ما اکنون امیدواریم سال آینده سینمای ایران مخاطب میلیونی داشته باشد.


بهروز غریب‌پور:


۱ – امسال جایی نمی‌رویم و همین‌جا در تهران میمانیم. سال گذشته رفتم فرانسه.

۲ – امسال که هزینه سفر ندارم، اما سال پیش چون مهمان یک جشنواره بودم، تمام مخارج سفرم را جشنواره پرداخت کرد.

۳ – اجرای اپرای عروسکی مولوی، بهترین اتفاق سال ۸۹برای من بود.
نصرالله افجه‌ای:


۱ – مثل هر سال در تهران می‌مانم و جایی نمی‌روم. به ۲ دلیل، اول اینکه در ایام نوروز تقریبا همه از تهران بیرون می‌روند، بنابراین شهر خلوت می‌شود و من احساس خوب و متفاوتی پیدا می‌کنم. فکر می‌کنم شهرستانی هستم و آمدم تهران. بنابراین با خیال راحت و بدون نگرانی از دغدغه‌های مختلفی همچون کمبود وقت، ترافیک، آلودگی هوا و…. به دیدن موزه‌ها و مکان‌های فرهنگی هنری می‌روم.

البته هفته اول به دیدوبازدید عید با فامیل و اقوام می‌گذرد.

دوم این که چون اهل این نیستیم که از قبل برنامه‌ریزی کنیم و هتلی یا جایی را رزرو کنیم، بنابراین هر موقع که بخواهیم اقدام کنیم، مطمئنا جای خالی یافت نمی‌شود و یکجور بی‌خانمان و دربه‌در می‌شویم. جاده‌ها هم که شلوغ و اعصاب خردکن است. بنابراین بهترین گزینه در تهران ماندن است.

۲ – هزینه سفر نداریم.

۳ – اوایل سال، چاپ کتابم و آخر سال هم برنامه‌ریزی برای برپایی یک نمایشگاه، از بهترین اتفاقات سال ۸۸ برای من بود.

اتفاق اول به چاپ کتابم مربوط می‌شود با عنوان نور و نگار، که در برگیرنده منتخب آثارم از سال‌های ۵۰ به بعد، (نزدیک ۴۰ سال فعالیت هنری من) است. این کتاب از سوی انتشارات زرینه سیمین روانه بازار شد.

و اتفاق دوم، تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی برای برگزاری یک نمایشگاه بزرگ برون‌مرزی در یکی از کشورهای عربی و البته گرفتن موافقت برای برپایی این نمایشگاه است.
مسعود شجاعی طباطبایی:


۱ – هر جایی که خانواده تصمیم بگیرند می‌رویم. هنوز تصمیم خاصی نگرفتیم، اما شاید برویم همدان.

۲ – هنوز نمی‌دانم چقدر لازم است و چقدر هزینه می‌کنم. پول بنزین است دیگر و می‌ریزیم توی شیشه و راه می‌افتیم. هر مقداری هم که لازم بود و توانستیم خرج می‌کنیم.

۳ – انتخاب سایت «ایران‌کارتون» به عنوان اولین و بهترین وب سایت در سطح دنیا، بهترین اتفاق سال ۸۸ برای من بود.
محمد صالح علا:


۱ – چند سال است که من و برادرم، ایام عید در خدمت پدر و مادرمان هستیم و از آنها نگهداری می‌کنیم. چون ناخوش هستند و احتیاج به نگهداری دارند. توی همین تهران و جایی هم نمی‌رویم و البته این خودش بهترین، بزرگترین و آسمانی‌ترین سفر و گردش است. کنار پدر و مادر و خانواده خیلی هم خوش می‌گذرد.

۲ – هزینه سفر نداریم.

۳ – سال ۸۹برای من چند اتفاق خوب افتاد اول سلامت پدر و مادرم. دوم، همسرم که تصادف کرده بود حالش خوب شد و سوم، کتابی که دلم می‌خواست منتشر کنم تقریبا در دست انتشار است، یک داستان کوتاه با نام پریدن با یک بال.
داریوش کاردان:


۱ – اگر بشود می‌رویم شمال، مثل سال گذشته. فرقی هم نمی‌کند کجایش باشد، فقط شمال باشد.

۲ – الان نمی‌دانم چقدر هزینه می‌کنم. اگر پول گیرم بیاید همه‌اش را خرج میکنم، وگرنه به همان اندازه‌ای که دارم خرج می‌کنم.

۳ – سال ۸۹بهترین اتفاق نداشت.

۴‌- پیش‌بینی می‌کنم که مثل سال ۸۹همه چیز خوب و خوش خواهد بود انشاءالله! (در ایران).


بهرام عظیمی:


۱ – مشهد می‌رویم.

۲ – نهایتا یک میلیون تومان. به هر حال ما ۴ نفریم و فکر کنم برای یک خانواده ۴ نفره، رقم زیادی نیست.

۳ – دیدن گلی که کریم باقری به استقلال زد در بازی اخیر پرسپولیس و استقلال، بهترین اتفاق سال ۸۹برای من بود.
مهدی چمران:


۱ – بله، مانند سالهای گذشته برای بازدید از مناطق جنگی جنوب و دهلاویه برنامه‌ریزی کرده‌ام.

۲ – خرید خاصی نداریم که بخواهیم برایش مبلغ ویژه‌ای کنار بگذاریم.

۳ – حضور ذهن ندارم.
پروین احمدی‌نژاد:


۱ – هنوز برای تعطیلات عید برنامه‌ریزی نکرده‌ایم.

۲ – ما معمولا در طول سال هر چه را که نیاز داشته باشیم، می‌خریم و به عنوان عید، خرید خاصی نداریم.

۳ – انتخابات ریاست جمهوری که با حضور ۴۰ میلیونی مردم، یک بار دیگر ایران اسلامی عزیزمان در دنیا سربلند شد.
مرتضی طلایی:


۱ – چند روزی را به همراه خانواده برای دیدار مادر و سایر بستگان به شهر زادگاهم اصفهان سفر می‌کنم که البته شاید این برنامه سفر تلقی نشود و بیشتر صله ارحام است.

۲ – ما یک روش جاری برای زندگیمان داریم و شرایط به گونه‌ای است که یک سری از هزینه‌هایی که شاید خانواده‌های پرجمعیت داشته باشند را نداریم، بنابراین عید نوروز تاثیر چندانی در روند هزینه‌های زندگی‌مان ایجاد نمی‌کند. ضمن این که همه فرزندان من ازدواج کرده‌اند ‌و من و همسرم مانده‌ایم که هزینه چندانی نداریم.

۳ – حضور ذهن ندارم.
سردار اسکندر مومنی:


۱ – خیر. با توجه به اجرای طرح نوروزی راهنمایی و رانندگی، تمام نیروهای راهنمایی و رانندگی و پلیس راه در سطح شهر و جاده‌ها در آماده‌باش کامل به سر می‌برند و بنده نیز از این قاعده مستثنی نیستم.

۲ – مشغله کاری بنده به حدی زیاد است که گاه خانواده را به اندازه کافی نمی‌بینم چه برسد به این که در برخی امور منزل دخالت کنم. در این زمینه نیز با توجه به وضعیت شغلی‌ام، مدیریت خانه و نحوه هزینه‌کرد آن را به همسرم سپرده‌ام.

۳ – مهمترین اتفاق از نظر بنده که ارتباط مستقیمی نیز با کاهش تلفات انسانی در تصادفات رانندگی داشته و موجب افزایش ایمنی خودروها می‌شود را در اجرایی شدن قانون نصب ترمز ABS روی خودروها و ملزم کردن شرکت‌های خودروساز داخلی به اجرای این قانون طبق زمان‌بندی تعیین شده، می‌دانم.
سردار ساجدی‌نیا:


۱ – کسانی که از نزدیک با ماموریت‌های نیروی انتظامی آشنا هستند بخوبی می‌دانند من و همکارانم در تهران بزرگ بخصوص در ایام نوروز وظیفه مضاعفی را به عهده داریم تا حافظ امنیت مردم و خانه‌های آنها باشیم، زیرا با مسافرت مردم عملا تعطیلات نوروزی برای پلیس خیلی معنا ندارد و بر این عقیده‌ام که رضایتمندی مردم و لبخند آنها بزرگترین پاداش برای ما محسوب می‌شود و من نیز به عنوان رئیس پلیس در تمام مدت تعطیلات نوروز در تهران و محل کار خود خواهم بود.

۲ – نه‌تنها در ایام عید، بلکه در تمام روزهای سال سعی در اعتدال داشته‌ام و خیلی در قید و بند تجملات و اینگونه مسائل نیستم. با صرافت می‌گویم یک خرج معمولی و مقداری میوه و شیرینی و عیدی به کوچکترها.

۳ – انتصاب در فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، زیرا حضور در پلیس تهران را یک فرصت دوباره می‌دانم تا با تمام توان به دغدغه‌ها و مطالبات مردم پاسخ دهم.
دکتر علیرضا مرندی:


۱ – هنوز معلوم نیست.

۲ – اندازه عیدی‌هایی که باید بدهم و اندازه مسافرتی که برویم.

۳ – حماسه ۹ دیماه.

دکتر حسینعلی شهریاری:

۱ – حتما می‌روم اما مکانش هنوز مشخص نیست.

۲ – ۲میلیون تومان.

۳‌- حماسه ۹ دیماه.علی کفاشیان:

۳ – دو خاطره خوب و بد دارم؛ بدش به شکست تیم ملی فوتبال به عربستان اوایل سال ۸۸ برمی‌گردد و خوبش نیز صعود تیم ملی فوتبال نوجوانان به مرحله دوم رقابت‌های جام جهانی در نیجریه است.

۴ – به بار نشستن دستاوردهای هسته‌ای ایران و به لحاظ ورزشی نیز حضور در مرحله نهایی جام ملت‌های آسیا در قطر و همین‌طور بازی‌های آسیایی گوانگ‌جو چین.
عادل فردوسی‌پور:


۱ – معمولا ترجیج می‌دهم در محیطی آرام خستگی‌های روحی طول سال را از تن و روح بزدایم.

۲ – اصولا در زندگی دنبال هزینه‌های اضافی نیستم.

۳ – برای من هم نرفتن به جام جهانی مهم‌ترین اتفاق سال ۸۹بود. این اتفاق برایم باور نکردنی بود، چون من هم دوست داشتم به همراه تیم ملی کشورم در جام‌جهانی آفریقای جنوبی حاضر شوم و مسابقات را از نزدیک برای مردم خوب کشورم گزارش کنم.

۴ – جام‌جهانی فوتبال. بی‌شک وقتی رقابت‌ها در آفریقای جنوبی آغاز شود، همه متوجه این پاسخ من خواهند شد.
محمدرضا یزدانی‌خرم:


۱ – اگر فرصتی مهیا بشود دوست دارم به زیارت آقا امام رضا(ع) بروم. بر طبق رسوم چند روز ابتدای عید به دیدار بزرگ‌تر‌ها می‌رویم و صله رحم را به جا می‌آوریم.پیامبر گرامی اسلام فرمودند ایرانی‌ها ۲ خصلت خوب دارند یکی صله‌رحم و به دیدار هم رفتن و دیگری خانه‌تکانی و نظافت خانه‌هایشان است.

۲ – بنده ۲۰ سال است که رئیس فدراسیون هستم و در این مدت هیچ وقت تعطیلات نوروز را به درستی درک نکرده‌ام! در اغلب موارد، تاریخ برگزاری مسابقات برون مرزی با نوروز تلاقی پیدا می‌کند و به همین خاطر اردوهای تیم ملی، این اجازه را از من و مربیان تیم‌های ملی می‌گیرد که به طور کامل نزد خانواده باشیم.

۳ – بهترین اتفاق این بود که نتیجه تلاش‌های دو سه ساله را در فدراسیون دیدیم. وقتی هم که تیم ایران در کشتی فرنگی روی سکوی دوم ایستاد، موفقیت بزرگ و غرورآفرینی رقم خورد و باعث خشنودی اهالی ورزش شد.

۴‌- ما با تمام وجود منتظر ظهور آقا امام زمان هستیم و امیدواریم که ایشان تشریف بیاورند و چشم مردم ایران به جمال ایشان روشن شود. پس از آن هم خواهان موفقیت کشورمان در همه رده‌های ورزشی و علمی هستیم وسربلندی کشورمان آرزوی بزرگ ماست.
محمود مشحون: ‌


۱ – دوست دارم با خانواده در تهران باشم. چون گذراندن تعطیلات در هیچ جای دنیا به اندازه تهران لذت ندارد!

۲ – من به آن صورت اهل مسافرت نیستم ولی اگر دوستان اجازه بدهند، چند روزی به آمریکا می‌روم تا فرزندانم را ببینم و خرجم نیز در آنجا از جیب آنهاست و من هم پول آنچنانی ندارم که به فکر ولخرجی باشم!

۳ – شرکت در بازی‌های جام ملت‌های آسیا و قهرمانی در آن و کسب جواز حضور در جام جهانی ۲۰۱۰ و نیز شرکت در مراسم قرعه‌کشی جام‌جهانی که بین ۲۰۵ کشور نام ایران بین ۲۰ کشور برتر دنیا قرار گرفت و پرچم ایران به اهتزاز درآمد.

۴ – امیدوارم اهداف دکتر سعیدلو در رابطه با برنامه‌ریزی و کسب بودجه مورد نیاز برای ورزش برآورده شود و مهم‌تر از این آرزوی سلامتی و تندرستی برای ایرانیان خارج و داخل کشور را دارم و امیدوارم هر روزشان نوروز باشد.
مهدی تاج :


۱ – برنامه سنتی ما سفر به مشهد مقدس و زیارت امام رضا (ع) است.

۲- ‌دست به خرج‌مان هم خوب است و ربط زیادی به اصفهانی بودن پیدا نمی‌کند!

۳ – باخت مقابل عربستان مهم‌ترین اتفاق زندگی‌ام در سال ۸۹بود.

۴ – سال ۸۹ سال پرترافیکی برایمان خواهد بود و مسابقاتی نظیر بازی‌های آسیایی گوانگ‌جو، انتخابی المپیک لندن، مسابقات جوانان و نوجوانان آسیا و فوتسال را در برنامه داریم و امیدواریم که بتوانیم دل مردم را شاد کنیم. در مساله غیر فوتبالی هم مهم‌ترین اتفاق، ازدواج پسرم است.
امیر قلعه‌نویی:


۱ – سوم فروردین ۹۰باید در ازبکستان بازی کنیم و برای گذراندن تعطیلات نوروز وقتی نداریم. فکر کنم حداکثر بتوانیم سال تحویل کنار خانواده باشیم. سال گذشته هم همین اتفاق افتاد و به علت درگیر بودن در جام قهرمانان آسیا، فرصت آنچنانی برای گذران تعطیلات نداشتیم.

۲ – رقمش دستم نیست؛ اما در حق خانواده‌ام مضایقه نمی‌کنم.

۳ – قهرمانی با استقلال شیرین‌ترین اتفاق سال ۸۹برای من بود.

۴ – امیدوارم سال ۹۰سال خوب و پربرکتی برای مردم ایران باشد و مردم از فشار اقتصادی خارج شوند و جوان‌ها بتوانند به زندگی‌شان سر و سامان بدهند.
حمید درخشان :


۱ – مسافرت؟ مزاح می‌فرمایید! فشردگی لیگ برتر اجازه چنین افکاری را به ما نمی‌دهد و اصلا فرصتی برای سفر رفتن وجود ندارد. ما کلا ۳ روز تعطیل هستیم و این ۳ روز به هیچ چیز کفاف نمی‌دهد.

۲ – ما فقیر بیچاره‌ها آه در بساط نداریم! اگر این سوال را از فوتبالیست‌ها بپرسید یک حرفی، ولی مربی‌ها بجز عده معدودی نان خالی می‌خورند و به آن صورت سراغ غذاهای پرکالری نمی‌روند، چه برسد به این‌که برای مسافرت خرج کنند!

۳ – پیروزی پرسپولیس بر استقلال مهم‌ترین اتفاق ورزشی امسال برای من بود.

۴ – امیدوارم یک تغییر و تحول اساسی در فوتبال رخ بدهد و کارهای زیربنایی بیشتری انجام شود و فوتبال را فوتبالی‌ها اداره بکنند.


عباس جدیدی :


۱ – طبق معمول هر سال به خاطر این‌که افتخار نوکری و جاروزنی حرم آقا امام رضا(ع) را دارم، سال تحویل در حرم هستیم؛ ولی دست به خرجم خیلی خوب است. باید با من مسافرت بیایید تا خودتان حقیقت را کشف کنید.

۲ – اهل حساب و کتاب دقیق نیستم.

۳ – سال ۸۹برای من اتفاق خاصی نیفتاد. البته ماجرا‌ها و اتفاقات جالب کم و بیش پیش آمد؛ ولی مورد قابل ذکری به فکرم نمی‌رسد و در کل، سال پرافت و خیزی برای من نبود.

۴ – در وهله اول، شادی و سربلندی ملت ایران را خواهانم و بعد از آن موفقیت تیم ملی کشتی را آرزو می‌کنم و امیدوارم پس از چند سال تیم ملی کشتی قهرمان جهان شود. امری که دور از دسترس نیست، چون خواستن توانستن است. در بعد غیرورزشی امیدوارم دودستگی‌ها و اختلافات موجود در صحنه جامعه هرچه سریع‌تر خاتمه پیدا کند، چون ما در یک مملکت اسلامی هستیم و باید اتحاد و یکدلی را در تمامی موارد حفظ کنیم.
صمد نیکخواه بهرامی :


۱‌- امسال تا ۲۵ اسفند در اردوی مهرام هستیم و بعد از آن هم اردوی تیم ملی برگزار می‌شود و به آن شکل وقت زیادی برای گذراندن تعطیلات نداریم. اگر قرار باشد به مسافرت برویم، قدر مسلم در داخل ایران آنقدر نقاط دیدنی وجود دارد که برای انتخاب دچار تردید شویم و بالاخره یک جایی پیدا می‌شود که برویم.

۲‌ – در زمینه مالی دست به خرجم در کمال تاسف خیلی خوب است و این رویکرد منجر به تهی شدن موجودی جیبم می‌شود.

۳ – قهرمانی دوباره در آسیا و کسب سهمیه جام جهانی بهترین اتفاق سال ۸۹برای من بود.

۴ – خیلی دوست دارم در عرصه‌های مختلف جهانی، نام ایران مطرح و پرآوازه باشد و ایرانیان به موفقیت‌های بی‌شماری دست پیدا کنند. شاید در داخل کشور عده‌ای با عده‌ای اختلاف سلیقه داشته باشند؛ ولی باید سعی کنیم دست به‌دست هم بدهیم تا نام ایران همواره در اوج و پرچم ایران در قله‌های افتخار در اهتزاز باشد.
رسول کربکندی


۱ – ما چون در تهران زندگی می‌کنیم ۳روز اول را برای دیدن خانواده‌ام به اصفهان می‌رویم. در روزهای بعد آنها به تهران می‌آیند.

۲ – ما اصفهانی‌ها وقتی خرج می‌کنیم، دیگه سعی نمی‌کنیم آن را به یاد بیاوریم.

۳ – اتفاق خاصی برایم نیفتاد جز این‌که در دی‌ماه مربیگری صبا را به‌عهده گرفتم.

۴ – امیدوارم ورزش ما قانونمند شود و در چارچوب اصول و ضوابط پیش برود، چون کشور ما پتانسیل بالایی دارد و حیف است ورزش ما دچار هرج و مرج بشود، بخصوص فوتبال ما که این روزها در دوران افت به سر می‌برد. آرزوی دیگرم این است که مردم از زیر فشار‌های سخت اقتصادی بیرون بیایند و زندگی راحت‌تری داشته باشند.
مصطفی کارخانه


۱ – امسال جایی نمی‌رویم چون ۸‌‌فروردین در لیگ والیبال بازی داریم و فقط در ابتدای نوروز ۲ روز استراحت داریم.

۲ – ای بابا اگر رقم درستی در دست داشتم، وضعم از این بهتر بود.

۳‌ – مهم‌ترین اتفاق امسال ازدواج پسرم و جدا شدنم از پیکان پس از چند سال حضور در این تیم و رفتن به تیم پتروشیمی بود.

۴‌- ان‌شاءالله در معیت تیم پتروشیمی قهرمان ایران و آسیا بشویم. در وهله بعد دوست دارم صلح، صفا و آرامش در جامعه به طور کامل حکمفرما باشد؛ چون امنیت مهم‌ترین چیزی است که سلامت جامعه را تضمین می‌کند.
دکتر علیرضا غفاریه، جراح و متخصص چشم و عضو آکادمی چشم پزشکان آمریکا:


۱ – سفری به هندوستان خواهم داشت تا درباره مدیتیشن و تاثیرات یوگا در افراد کم بینا به عنوان روشی برای درمان از طریق تمرکز فکر مطالعه و تحقیق بیشتری کنم.

۲ – از آنجا که از سوی همکاران پزشکم که از دوستانم هستند به این سفر مطالعاتی دعوت شده‌ام، تنها هزینه بلیت رفت و آمد به هندوستان را خواهم داشت.

۳ – پرتاب ماهواره امید به فضا.

۴ – اینکه ایران بتواند در زمینه اتمی پیشرفت‌های بیشتری داشته باشد.
دکتر سید مجتبی خیام نکویی، رئیس موسسه تحقیقات بیوتکنولوژی کشاورزی:


۱ – با توجه به اینکه در طول سال توفیق صله ارحام کمتر برایم مقدور بوده است ترجیح می‌دهم بیشتر اوقات را در تعطیلات نوروز به دید و بازدید اختصاص دهم. البته اگر سفر زیارتی نصیب شود، طبیعتا توفیق چند جانبه‌ای حاصل شده است.

۲ - در حد معمول هزینه خواهم کرد.

۳ – اتفاق بسیار خوبی که سال ۸۹در کشور ما رخ داد، به نظر من حضور یکپارچه و متحد مردم شورآفرین ایران اسلامی در ۹‌دی ماه و ۲۲ بهمن در بیعت با امام و رهبر معظم انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بود که می‌توان از آن به عنوان ماندگارترین صحنههای غرورآفرین و تاریخساز ملت وفادار ایران اسلامی یاد کرد. البته باید توفیق‌های بزرگ علمی دانشمندان کشورمان در عرصه‌های هوا فضا، بیوتکنولوژی، نانوتکنولوژی و هسته‌ای را نیز به این افتخارات افزود.

۴- دستیابی به دستاوردهای علمی و فناوری در کشور بویژه در حوزه فناوری‌های نوین در سال ۱۳۸۹ می‌تواند برای دنیا شگفتی‌ساز شود و یکبار دیگر توانمندی دانشمندان جوان غرورآفرین میهن ایران را به رخ جهانیان بکشاند.
دکتر عباسعلی مطلبی، رئیس موسسه تحقیقات شیلات ایران:


۱ – تعطیلات امسال چند روزی برای دید و بازدید و صله ارحام به شهرستان‌های ارومیه و سلماس (آذربایجان غربی) می‌روم و دوباره به تهران برمیگردم.

۲ – هزینه خاصی نخواهم داشت، چراکه با وسیله شخصی خودم سفر می‌کنم و در شهرستان هم مهمان فامیل هستم، طبیعی است هزینه‌های ورود به سال جدید برای خانواده و من نیز مطرح است.

۳ – بهترین اتفاق سال ۸۹برای من از لحاظ خانوادگی توفیق سلامت و موفقیت فرزندان در سایه عنایت و لطف خداوندی بود و از نظر کاری توفیقات بسیاری در حیطه مسوولیت تحقیقات شیلات ایران و انتخاب به عنوان مدیر نمونه پژوهشی وزارت جهاد کشاورزی به دست آمد که به دلیل دستاوردهای قبلی و کاربردی در سایه رهبر معظم انقلاب و حمایت و هدایت دولت کریمه و وزارت جهاد کشاورزی بود. توفیقات کشوری هم در زمینه‌های انرژی هسته‌ای، سلول‌های بنیادی، سیستم‌های ماهواره‌ای، تجهیزات پیشرفته موشکی و در زمینه‌های مختلف علوم پزشکی بوده است.

۴ – به‌طور حتم تکمیل پروژه‌هایی در زمینه‌های مختلف علوم هسته‌ای، علوم پزشکی، فنی مهندسی، کشاورزی و منابع طبیعی مطرح خواهد بود. بعلاوه قطعا تحول جدی با اجرای برنامه هدفمندسازی یارانه‌ها شکل خواهد گرفت. در زمینه‌های علمی نیز شاهد دستاوردهای نو و شکوفایی بیشتر در کشور خواهیم بود و در دنیا هم به‌طور یقین پوشالی بودن حکومت‌ها و دولت‌های غربی برای مردم آن کشورها و دنیا، شکست فضاحتبار سیاست‌های آمریکا و اسرائیل در منطقه و بیداری بیشتر ملت‌ها را شاهد خواهیم بود.