سایت آپلود عکس و آپلود سنتر فایل ایران بلاگ>

بازگشت پسر بچه ۱۴ ساله به آغوش خانواده

پسربچه ۱۴ ساله‌ای که توسط نیروی انتظامی به بهزیستی زنجان تحویل داده شده بود، پس از ۶ سال به آغوش خانواده بازگشت.

 

 

 بزرگترین سایت فرهنگی و تفریحی ایرانیان |Funshad.com

دی نا: منطقه زنجان، سرپرست اداره کل بهزیستی استان زنجان گفت: پسربچه ۱۴ ساله‌ای که توسط نیروی انتظامی به بهزیستی زنجان در حالی تحویل داده شده بود و هیچ نشانی از خانواده خود نداشت، پس از گذشت ۶ سال با پیگیری مددکاران این سازمان در آستانه سال نو به آغوش خانواده برگشت.

عباسعلی خلدی ادامه داد: این پسر بچه که دچار اختلال در گفتار بوده و به‌دلیل ضعف حافظه نتوانسته بود آدرسی از منزل خود به مددکاران بدهد، با پیگیری بهزیستی و همکاری ثبت احوال و نیروی انتظامی به خانواده خود تحویل داده شد.

وی یادآور شد: این پسر در مرکز نگهداری کودکان بهزیستی نگهداری می‌شد که با تحقیق سازمان در رابطه با خانواده و اثبات رابطه خویشاوندی وی، ۲۱ اسفند سال‌جاری با حضور خانواده در سازمان دیدار دوباره صورت گرفته و مراحل قانونی و ترخیص انجام شد.

این مقام مسوول خاطرنشان کرد: امن‌ترین و پر محبت‌ترین کانون برای زندگی فرزندان آغوش پر مهر خانواده و کانون گرم خانه است و سازمان بهزیستی تلاش می‌کند، با حمایت‌های مادی و معنوی و ارایه چرخه حمایتی این امکان را برای کودکان جامعه هدف این سازمان فراهم کند.

وی اظهار کرد: علاوه بر حمایت‌های تحصیلی، روانی، بهداشتی، مالی و معنوی بهزیستی تلاش می‌کند با یافتن خانواده فرزندان رها شده و یا مفقود شده، شرایط زندگی عادی را برای این گروه ایجاد کند.

خلدی تصریح کرد: این پسر بچه در تیرماه سال ۸۴ برای خرید از منزل خارج شده و دیگر به خانه برنگشته بود. اطلاعات ما از خانواده این پسر بسیار اندک بود، ولی با تلاش همکاران توانستیم خانواده وی را که در شهرستان بجنورد ساکن بودند پیدا کنیم.